TOP 10 strašidelných míst, která chci navštívit 1/2

9. srpna 2017 v 18:00 | Mira |  Myšlenkové pochody
Nazdárek!

Říkala jsem, že bych mohla psát nějaké ty TOP 10 nebo TOP 5 seznamy a hele, je tady další. Nechci se v těchto článcích věnovat pouze věcem kolem knih, tak tu máme něco z trochu jiného soudku.
Jak možná víte, jsem docela velký fanoušek hororů a strašidelných věcí, proto jsou dnešním tématem děsivá místa, která bych ráda navštívila.

Vzhledem k tomu, že dneska v noci jsem sama doma, tak se asi nevyspím, když jsem sepisovala takový článek Smějící se


1. Černobyl - Ukrajina
Mohli byste namítat, že Černobyl přece není strašidelné místo. Já bych si však dovolila s vámi nesouhlasit. Na místech, kde se odehrálo nějaké neštěstí, nějaká tragédie, vždy zůstane stopa. Pamatuju si, když jsme byli na školním výletě v Osvětimi. Při prohlídce koncentračního tábora mi nebylo vůbec dobře a podle pobledlých tváří spolužáku jsem usoudila, že na tom byli stejně. Návštěva Černobylu musí být podobně silný zážitek. Navíc je tam jedna věc, kterou bych chtěla vidět. A to jsou černobylské "stíny". Nehledejte v tom nějaká strašidla, jde pouze o siluety postav namalované na různých objektech (viz. obrázek). Ve spojení s pochmurnou černobylskou atmosférou působí opravdu děsivě, že?


Jinak Černobyl je město, kde se roku 1986 stala největší dosud zaznamenaná jaderná havárie. Kvůli závadě na reaktoru došlo k úniku radioaktivních látek. Oblast je zamořená dodnes, ačkoliv to už není tak hrozné. Dokonce Černobyl obývají lidé.

2. Ostrov panenek (Isla de las Muńecas) - Mexiko
K tomuto děsivému ostrovu se váže příběh. Když si ho vyhledáte, pravděpodobně najdete několik různých verzí, ale ve zkratce: kvůli utonulé holčičce začal jistý muž, který na tomto ostrově žil, shromažďovat a různě rozmisťovat panenky. Pokud zavítáte na google obrázky, pak zjistíte, že se mu jich podařilo sehnat opravdu mnoho.


Já osobně panenky moc ráda nemám (vliv Annabelle, řekla bych), připadají mi docela strašidelné - především porcelánové panenky a jejich prázdné a divné oči. Takže tento ostrov by pro mě představoval opravdu velkou challenge.


A co víc, někteří návštěvníci tvrdí, že při prohlídce ostrova slyšely dívčí smích, hlasy a že se některé panenky pohybovaly. Hnusné, ne?

3. Les sebevrahů (les Aokigahara) - Japonsko
Tohle je tak známé místo, že o něm slyšel snad každý. Pokud jste viděli i hororový film Les sebevrahů, pak máte vůbec vyhráno.
Jedná se o rozlehlý les na úpatí hory Fudži. Po kalifornském Golden Gate Bridge je to sebevrahy nejvyhledávanější místo. Jsem moc líná hledat statistiky, kolik lidí tam ročně ukončí svůj život, ale bude to asi pěkně velké číslo.


Tento les je se smrtí a démony spojován odpradávna, ale velký boom sebevražd se spustil až po vydání knihy Kuroi Jukai od spisovatele Seichō Matsumoto.
Říká se, že lesem bloudí rozzlobení duchové, kteří návštěvníky nabádají k sebevraždě a celkově je v lese přemíra negativní energie, proto se nedoporučuje vstup osobám, kteří mají nestabilní psychiku a jsou citliví. Kolem lesa se dá najít velké množství varovných cedulí, které mají potencionální sebevrahy odradit (řekla bych, že ve většině případů neúspěšně) a varovat turisty. Každoročně les pročesává jednotka, která hledá ostatky.


4. Amityville - USA
3:15 zemřeš je hororová klasika. Poprvé jsem ji viděla omylem, když mi bylo tak osm a kupodivu jsem se toho filmu nebála tolik, jako když jsem ho viděla podruhé zhruba v patnácti Smějící se
Každopádně věděli jste, že je tento horor založen na pravdivých událostech? Roku 1974 v Amityville ve státě New York jistý mladý muž jménem Ronald DeFeo vyvraždil svou rodinu (rodiče, dva mladší bratry a dvě mladší sestry). Údajně ho k činu naváděly tajemné hlasy. Vrah byl odsouzen na více než sto let odnětí svobody.
Ovšem dům se neproslavil díky DeFeovým, nýbrž díky rodině Lutzových, která se do domu nastěhovala nějaký čas po tomto krvavém incidentu. V domě docházelo k paranormálním jevům (mrkněte na ten horor, tam jsou všechny vidět). Tato rodina v domě vydržela 28 dní.


V domě se údajně dá spatřit duch chlapečka, pravděpodobně Johna DeFea, kterému bylo devět let, když byl zavražděn.

5. Les Hoia Baciu - Rumunsko
A máme tady další strašidelný les! Smějící se Tento se nachází podstatně blíž než Aokigahara a je neméně děsivý. Navíc chci jet i do Transylvánie, jak se dozvíte příště, takže bych to mohla vzít pěkně najednou.
Hoia Baciu má neblahou pověst kvůli lidem, kteří se v něm zmizeli, kvůli časovým anomáliím, děsivým stínovým postavám, nevysvětlitelným útokům na návštěvníky a mimozemšťanům. Lidé se domnívají, že by se zde klidně mohla nacházet i díra v časoprostoru.
Mně se nejvíc líbí místní stromy Smějící se


Skvělé články o tomto tajemném místě jsou tento a ještě tento.


Článek jsem opět rozdělila, jak vidíte. Druhá polovina vyjde buď v neděli nebo příští středu.

Tak, kdo se mnou pojede na výlet na některé z prvních pěti míst mého seznamu? Smějící se
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nicole Nicole | Web | 13. srpna 2017 v 20:13 | Reagovat

páni, tak toto si zapisujem medzi miesta, kam sa chcem pozrieť predtým než zomriem :O ak teda nezomriem po návšteve niektorého z nich :D

2 Mira Mira | Web | 17. srpna 2017 v 0:57 | Reagovat

[1]: Jsem ráda, že jsem tě inspirovala :-D Pokud se rozhodneš na některý z těch míst odcestovat, do batůžku bych si kromě svačiny přibalila i svěcenou vodu, jistota je jistota :-D

3 Myš Myš | 25. listopadu 2017 v 20:44 | Reagovat

Ty stromy jsou zajímavé. Normálně se takhle křiví, když rostou na sesouvajícím se svahu a musí se neustále natahovat tak, aby momentálně rostly směrem ke slunci. Ale tady ty vypadají, že rostou na rovné zemi. I když to mohl být sesuv z blízkého svahu, který není vidět na fotce. Docela hnusné videa z toho lesa i z toho ostrova panenek a jiných míst byly v jednom seriálu, co byl před pár lety v TV. Název už nevím ale bylo tam asi 4-5 lidí, co hledali různé tajemné jevy, záhadné živočichy apod. Ale není jisté, jestli to nebylo nahrané. Každpádně na nějaké ty jevy věřím.
V ČR mi přišlo jako místo s nepříjemnou energií Braniborská skála (okolí Máchova jezera). Naopak proslulá Houska neděsila nikoho, včetně psa, který šel na prohlídku taky, a druhého psa, který hlídal na nádvoří.
V Praze je hřbitov bláznů s rozpadlou kaplí a skoro zaniklými hroby. Podle fotek hodně tajemné a děsivé místo, ale zatím jsem tam nebyla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama