TOP 10 strašidelných míst, která chci navštívit 2/2

13. srpna 2017 v 19:55 | Mira |  Myšlenkové pochody
Tady máme pokračování tohoto článku. Zbývajících pět strašidelných míst, která bych chtěla navštívit.
6. Okultní muzeum manželů Warrenových - USA
Jsi fanda hororů? Chceš vidět tajemné, posedlé, prokleté nebo zkrátka jen divné předměty z celého světa? Nebo bys chtěl(a) stanout tváří v tvář legendární posedlé panence Annabelle? V tomhle muzeu je to možné! Dají se tu najít předměty, s nimiž měli tu čest manželé Warrenovi, kteří se věnovali paranormálním případům a přes deset tisíc jich zdárně vyřešili. Posloužili například jako inspirace pro V zajetí démonů, Annabelle nebo 3:15 zemřeš.


7. Waverly Hills Sanatorium - USA
Dnes jedno z nejstrašidelnějších míst světa, dříve léčebna pro pacienty nakažené tuberkulózou. Údajně byli místní pacienti vystavováni mnohdy velmi brutálním léčebným metodám. Prý zde zemřelo kolem osmi tisíc nakažených.


Klasicky je zde možné zaslechnout hlasy, kroky, podivné zvuky a také spatřit stínové postavy, různá zjevení a záhadně se zapínající světla. Populární je pokoj č. 502, kde spáchala sebevraždu jedna ze zdravotních sester, a tak se tu dá zaslechnout ženský hlas.


8. Transylvánie - Rumunsko
Transylvánii bych za děsivé místo tak úplně nepovažovala, ale je neodmyslitelně spjatá s hrabětem Drákulou, proto bych tam chtěla jet. A když už chci navštívit les Hoia Baciu, který je taktéž v Rumunsku, proč nezavítat taky sem.
V Transylvánii se nachází Drákulův hrad, který si můžete prohlédnout. Ovšem pozor, tento hrad prezentovaný veřejnosti nikdy nebyl skutečným Drákulovým sídlem. I tak to však může být hezký zážitek.


9. Vesnice Nagoro - Japonsko
To si tak projíždíte Japonskem, dorazíte do této vesničky, která na první pohled nevypadá nijak výjimečně, a pak vás zarazí vzhled místních obyvatel. Ne, neobývají ji žádní mutanti, ale panenky. Jo, mám tady další srandu s panenkami Smějící se
Místní rodačka se pustila do velmi originálního projektu a celou vesnici "vyzdobila" slaměnými panenkami, jež nahrazují skutečné obyvatele, kterých je v Nagoru žalostný nedostatek. Panenky vykonávají různé činnosti a některé si lze opravdu splést s živými lidmi.


Doporučuju si tuto vesničku projít aspoň s pomocí street view na google mapách.


10. Statek Pohádka - Česká republika
Světe div se i u nás se dá najít pár strašidelných míst. Nejblíže od mého bydliště je nechvalně proslulý les Bor, ale ten se mi už na tento Top 10 seznam nevešel.
Statek Pohádka má možná pěkný název, ovšem místo samotné rozhodně pěkné není. Dnes je to víceméně zřícenina, která si prožila několik požárů. Ovšem za dob největší slávy zde žila nejprve německá rodina, kvůli níž stavení údajně proklela čarodějnice. O mnoho, mnoho let později se zde usídlil i sériový vrah, který těla dvou ze svých obětí údajně hodil prasatům, aby zahladil stopy. Dá se zde zaslechnout nářek, kroky, lidé, kteří tam stráví noc mají noční můry a nepříjemné pocity.
Já osobně bych tam přespat chtěla Smějící se


Ták, to je ode mě pro dnešek vše. Doufám, že se vám tento článek líbil, i když nemá nic společného s knihami Smějící se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama