Falešný polibek (Mary E. Pearson)

22. září 2017 v 17:01 | Mira
Základní informace:
Originální název: The Kiss of Deception
Série: Kroniky Pozůstalých
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 368
Překlad: Jana Jašová
Vydáno: 2017

Oficiální anotace:
Království Morrigan je ponořeno v tradicích a příbězích o dávném světě, ale některé tradice princezna Lia nemůže překousnout. Například sňatek s někým, koho nikdy nepotkala. To vše pouze kvůli zajištění politického spojenectví. Lia má všeho po krk a je připravena začít nový život. V den své svatby utíká do na míle vzdálené vesnice, kde se usazuje mezi obyčejnými lidmi a především dvěma záhadnými a přitažlivými muži - jedním princem, kterého si měla vzít, a jedním vrahem, který má za úkol ji zabít. Obklopena tajemstvími a lžemi musí Lia odhalit nebezpečné skutečnosti, které otřesou celým jejím životem, zatímco se pomalu začíná zamilovávat do jednoho z dvou cizinců.


Recenze:
Kniha, jejíž děj stojí na milostném trojúhelníku? Zachraň se, kdo můžeš, apokalypsa v knižním světě právě nastala!
Dělám si legraci. Tato kniha je super.

Falešný polibek má možná název, který kdovíjakou kvalitou nezavání, a obálka je sice krásná, ale naprosto nesedí, protože hlavní hrdinka je tmavovlasá, ovšem když se ponoříte mezi stránky Falešného polibku, zjistíte, že v rukách držíte knihu, která vás dokáže opravdu zabavit a jejíž obsah budete číst rychlostí blesku.

Jak jsem říkala, celý příběh si dost zakládá na milostném trojúhelníku. Nikdy bych nevěřila, že něco takového napíšu do knižní recenze, ale... Ten milostný trojúhelník byl od autorky naprosto geniální tah! Ano, já, která většinu milostných trojúhelníku odsuzuje, si tento vychvaluju. Ono to totiž není jen tak. Vysvětlím vám to.

V knize máme princeznu na útěku. Ta si měla vzít prince a chce ji zabít nájemný vrah. Za princeznou dorazí dva muži, Rafe a Kaden, a my nevíme, kdo je kdo. Dovolím si říct, že nebýt toho, tak by kniha nebyla tak dobrá. Tahle nejistota, komuže to vlastně Lia dala své srdce, je nervy drásající. Prozradím vám, že jsem identitu vraha a prince tipla špatně. Jsem spokojená s tím, koho si Lia vybrala, ale jeho identita mě zklamala. Když nemůžu prozradit, kdo ji Liin vyvolený, tak se to popisuje dost špatně, avšak zkusím to. Liin výběr je velice osudový a romantický, ovšem kdyby si vybrala druhého z mužů, tak by vzhledem k jeho identitě následující děj byl asi dost zajímavý. No, vlastně to zajímavé bude i tak.

Docela jsem se bála, že hlavní hrdinky bude spadat do kategorie těch otravných, ale i přes její královský původ se s ní těch téměř čtyři sta stran dalo vydržet, aniž bych měla chuť ji zaškrtit. Vlastně její charakterové vlastnosti jsou převážně příjemné, není nic, čím by mě vyloženě rozčilovala. Zrovna tak jsou na tom princ i zabiják.

Nejzajímavějším prvkem knihy je tedy milostný trojúhelník. Jinak je děj docela klidný, žádné velké zvraty, pouze pořádná nálož romantiky a řešení vztahů mezi postavami. Ovšem na konci se autorka rozhodla poklidnou atmosféru narušit a udělala velký zvrat. Kniha končí dost napínavě a považuju ji za skvělý rozjezd série. Myslím, že autorka má na čem stavět a ještě si nechala v rukávu dost neobjasněných věcí.

Víc, než samotný příběh mě kolikrát zaujaly krátké úryvky z... posvátných knih a písní autorčiných fiktivních zemí? Asi to tak můžu nazývat. Celým příběhem se proplétá historie království Morrigan a důležitost tzv. První dcery, kterou je v tomto případě právě princezna Lia. Musím říct, že i když zpočátku nedávají moc smysl a působí pouze jako hezký doplněk, který obohacuje autorčin svět, ale na konci to bylo jedno velké wow. Krásně zapadly do sebe, prolnuly se s informacemi obsaženými v Liině příběhu a úplně mě donutily přemýšlet, jaký to bude mít vliv na další knihy.

Hodnocení: 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama