Říjen 2017

Humbook 2017

29. října 2017 v 12:48 | Mira |  Myšlenkové pochody
Konečně jsem se dopracovala k tomu, abych tento článek dopsala Smějící se Však už mi v počítačí leží rozepsaný pěknou dobu.


Wrap Up: září 2017

22. října 2017 v 14:09 | Mira |  Novinky
No jo, zase pozdě. Ta škola... Pořád si nemůžu zvyknout, že mám tolik volného času. Pak nic nestíhám Smějící se Já vím, že to zní divně, ale je to tak Smějící se Proto má Wrap Up za září takové zpoždění.

Září patří k těm chudým měsícům, kdy se mi podařilo přečíst jen málo knih. V tomto případě tři. A to ještě přivírám obě oči a označuju Železnou košili jako knihu. Budu doufat, že říjen bude úspěšnější, i když to tak zatím nevypadá Smějící se

Dívka z inkoustu a hvězd (Kiran M. Hargrave)

20. října 2017 v 17:19
Základní informace:
Originální název: The Girl of Ink and Stars
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 228
Vydáno: 2017


Oficiální anotace:
Od chvíle, kdy na ostrov dorazil guvernér Adori, nikdo nesměl překročit hranici mezi Gromerou a zbytkem ostrova. Isabelle ale i tak sní o tom, že jednou prozkoumá každičký centimetr Zapomenutého území, které leží hned za hranicemi. Svůj sen si splní, když zmizí její nejlepší kamarádka a Isabelle se vetře do pátrací skupiny - je přeci dcerou kartografa. Kdo jiný by měl skupinu provést nebezpečnou pustinou jen za pomoci map a hvězd?


Šest vran (Leigh Bardugo)

13. října 2017 v 19:37 | Mira
Základní informace:
Originální název: Six of Crows
Série: Šest vran
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 384
Překlad: Julie Žemlová
Vydáno: 2017


Colorado Kid (Stephen King)

6. října 2017 v 15:15 | Mira
Základní informace:
Originální název: The Colorado Kid
Nakladatelství: Beta-Dobrovský
Počet stran: 184
Překlad: Linda Bartošková
Vydáno: 2017

Oficiální anotace:
Některé záhady jsou neřešitelné… Studentka žurnalistiky přijíždí na odlehlý ostrov kvůli stáži v místních novinách. Jednoho dne se dozvídá, že ostrůvek skrývá záhadu, o níž jí dosud nikdo neřekl. Nakonec jí kolegové z redakce celý příběh vyprávějí: Co byl zač ten muž, který byl před čtvrt stoletím nalezen mrtvý na pláži, kdo ho zabil a proč? Vyšetřování případu opakovaně vedlo do slepých uliček a dodnes se mnoho neví. Místní redaktoři jsou neobjasněným příběhem "Colorado Kida" fascinováni, vyprávěním utužují dávné přátelství a zároveň zkoušejí profesní vytrvalost mladé stážistky. Kniha není detektivkou, protože nepřináší odpovědi.

Blog, škola, Humbook a jiné srandy

4. října 2017 v 15:05 | Mira |  Novinky


Ahojte!
Asi jste si všimli, že moje aktivita opět nějak upadá. Vysoká není úplně taková pohodička, jak jsem si myslela, a stane se, že některé dny jsem doslova zavalená domácími úkoly, takže nestíhám, číst, psát ani tvořit články na blog. Asi je to také hlavně tím, že se se vším v Olomouci teprve seznamuju, takže by se to časem mělo zlepšit.
Tento týden však nevyšla recenze ani článek v neděli spíš z technických důvodů - počítač zkolaboval a já neměla kde psát (ani kde dělat úkoly). To už je ale v pořádku.
V pátek vyjde recenze na Colorado Kid a já se modlím, abych stihla přečíst Šest vran, jinak nevím, co vydám za recenzi příští týden Smějící se
V sobotu jedu na Humbook, proto určitě můžete očekávat článek o této akci. Snad si tam také koupím nějaké knihy, jenže jsem chudý student a zrovna před chvílí jsem málem prodala ledvinu v naší vědecké knihovně Smějící se
V neděli s článkem nepočítejte. Přijedu z Humbooku až v neděli ráno a odpoledne opět odjíždím na kolej (takový cestovatelský den), tak pravděpodobně nebude čas.

Pokud vám tento článek přijde takový zmatený, pak je to pravda. Snažím se psát rychle a mít vše hotové dřív, než se vrátí spolubydlící. Je to nepříjemné, když víte, že vám někdo kouká přes rameno Smějící se

To je asi vše, co jsem vám chtěla říct. Držte mi palce, ať se při cestě na Humbook neztratím! Smějící se