Leden 2018

Hamlet (rozbor)

7. ledna 2018 v 16:13 | Mira |  Studentský koutek
Vzhledem k tomu, že jsem prokratsinovala a učení si nechala na poslední chvílí, nemám čas nic moc vymýšlet na blog. Proto Hamlet Smějící se

Bouře a vzdor (Leigh Bardugo)

5. ledna 2018 v 15:15 | Mira
Základní informace:
Originální název: Siege and Storm
Série: Griša
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 384
Vydáno: 2017

Oficiální anotace:
Z obyčejné dívky Aliny Starkové se stala světlonoška. Mnozí k ní upínají své naděje - vždyť jen ona jediná dokáže zničit Vrásu stínu, jež odedávna sužuje zemi. Jenže cena, kterou za to platí, je vysoká. Touží žít někde v ústraní s milovaným Malem po boku, místo toho stále prchá a skrývá se před minulostí. Temnyj je víc než kdy předtím odhodlaný využít jejích schopností k získání trůnu. Alina nedokáže jeho silné magii sama čelit a tak vyhledá pomoc u divokého a nevyzpytatelného korzára. Jen on se totiž nebojí a je ochoten jí pomoct. Alina se snaží Temnyjovým nástrahám vzdorovat. Přesto se do nich zaplétá a vzdaluje se od lásky, v níž až doteď hledala své útočiště. Nic není zadarmo, a ona s palčivou naléhavostí cítí, že jestli chce Ravku zachránit, bude si muset vybrat. Ponechá si svoji výjimečnou moc a zachrání zemi, nebo se jí vzdá, bude poslouchat svoje srdce, a zvolí lásku? Čeká ji divoká bouře, vnitřní boj. Vyjde z něj jako vítěz, nebo jako poražený?


Knižní shrnutí 2017

1. ledna 2018 v 13:01 | Mira |  Myšlenkové pochody

Tak, další rok za námi. I přes menší problémy Jinosvětí stále obývá svou virtuální sféru. V dnešním článku jsem si pro vás vybrala deset nejlepších knih, které jsem přečetla v roce 2017. Za tuto TOP 10 se zaručím a vřele ji doporučím.

Maličko mě mrzí, že jsem přečetla jen padesát knih. To je na mé poměry vážně slabý výkon. A obávám se, že tento rok bude ještě bídnější, ale uvidíme.

Ještě než přejdu k samotným knihám, ráda bych vám popřála do roku 2018 hodně štěstí, zdraví a spoustu dobrých knižních úlovků Usmívající se

Btw v letošní Reading Challenge na Goodredas jsem si opět nastavila 50 knih, tak doufám, že to zvládnu.